Pocsajba látogatott Kocsis Fülöp érsek, metropolita március 29-én. Az esti szentmisére sok falubeli és környékbeli településről érkeztek hívek.

Nem mindennapi eseményben volt része a községnek szerda este. A görögkatolikus egyházközségi szentliturgiára este 5 órakor került sor. A metropolita idejövetele annak volt köszönhető, hogy az egyházközségek vizitációs látogatása alkalmával most Pocsajra került a sor.
A Nagyböjt ötödik hetében tartott szentmisén az előszentek liturgiáját Nyírán János és Kocsis Fülöp metropolita végezte. Részt vettek még 5 órai kezdettel a szentmisén Szalka Béla bedői, Zolcsák Miklós pocsaji parókusok, valamint a hajdúdorogi gimnázium néhány tanulója és tanára is. A közel kétórás szentliturgia után fél 8-tól késő éjszakáig Kocsis Fülöp metropolita a Krétai Szent András bűnbánati kánonját végezte. 

Nagyné Kelemen Mónika - tudósító