Mesevár Óvoda

Mesevár Óvoda

4125 Pocsaj, Piac u. 89

Tel/Fax: 54/415-028

e-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

                                                      „Engem ne emeljen magasba senki

                                                        Ha nem tud addig tartani

                                                        Még tényleg megnövök!

                                                        Guggoljon ide mellém,

                                                        Ha nem csak hallani,

                                                        De érteni akar,

                                                        Hogy közel legyen szívdobogásunk!”

                                                                   Birtalan Ferenc: Még megnövök

Az intérmény bemutatása:

 

Óvodánk 1971-72-ben épült, 1972. szeptember 1-jén nyitotta meg kapuit 2 csoporttal. A demográfiai hullám tetőzése tette szükségessé, hogy még egy csoportszobát hozzáépítsenek. Azóta három csoporttal működünk. Először 2.sz. óvoda néven, majd 2000-ben óvodaavató ünnepség keretén belül Mesevár Óvoda lettünk. Óvodánk 70 férőhelyes, minden gyereket fel tudunk venni.

Az Óvoda tárgyi felszereltsége:

 Arra törekszünk, hogy természetes anyagból készült eszközökkel, tárgyakkal, bútorokkal vegyük magunkat körül. Költségvetési és pályázati lehetőségeinkkel élve, törekszünk arra, hogy környezetünk esztétikája örömteli érzést váltson ki az ide belépő gyermekből és felnőttekből is. Jól felszerelt tágas udvarunk van, sok-sok fával, virágokkal, és folyamatosan bővülő játékokkal. 

Személyi feltételek:

Nevelőtestületünk létszám 8 fő, ebből 5 óvodapedagógus, és 3 dajka néni.

                                                Óvodapedagógusok:        Dajkák:

                                    Cseke Éva                        Szána Istvánné

                                    Mándoki Attiláné             Tóháti Gyuláné

                                    Rézné Komlósi Erika       Bohos Józsefné   

                                    Szána Mária

                                    

Minden óvónő felsőfokú végzettséggel rendelkezik. Dajkáink is szakképzettek, akik a gyermekekkel kapcsolatos gondozási feladatok ellátásában tevékenykednek, valamint a pedagógiai munkánkat segítik. Munkánkat segíti még egy logopédus, egy fejlesztő pedagógus, valamint egy karbantartó-kertész.

 

Nevelési programunk:

Óvodásnkban a Lépésről-lépésre program szerint dolgozunk.

Programunk lényege:

Szeretetteljes, biztonságot adó, gyermekközpontú gondolkodás, ahol érvényesül a gyermekek    tisztelete, szeretete, megbecsülése.

A gyermeki személyiség fejlesztésének segítése, az egyéni képességek kibontakozása a nevelés által.

A gyerekek ötleteire való építés.  

Célunk:

A gyermekek rendelkezzenek pozitív énképpel, legyenek kíváncsiak, ismerjék értékeiket, erősségüket. Képesek legyenek kommunikálni. Érzelmi kötődésük legyen a hagyományokhoz. Célunk elérésének alapvető feltétele, az érzelmi biztonságot nyújtó, közvetlen, szeretetteljes, nyugodt, családias légkör megteremtése. Számunkra legfontosabb az, hogy szívesen, örömmel jöjjenek óvodába. A sokféle, változatos tevékenységek biztosításával a gyerekek kedvük és érdeklődésük szerint választhatnak a különböző tevékenységi formák közül.

Az Óvodai élet megszervezésénél figyelünk a sok közös élményre. A közös együttlétek, a közösen szerzett élmények, a közösen végzett munka öröme olyan erkölcsi tulajdonságokat erősítenek meg, mint az együttérzés, figyelmesség, önállóság, önzetlenség, kitartás, segítőkészség. Törekszünk a szülőkkel közös, elsősorban óvodán belüli rendezvények, hagyományos ünnepek szervezése, amire szívesen eljönnek, ezáltal tovább erősítjük a családokkal való kapcsolatunkat. Örömmel tapasztaljuk, hogy a szülők szívesen hozzák óvodánkba gyermekeik

    

„Amit csak hall a gyermek, könnyen elfelejti. Amit lát is inkább megjegyzi.

De amiben ő maga is tevékenyen részt vesz, az bizonyosan bevésődik az emlékezetébe.”

                                                                                              /Kodály Zoltán/

                                                                                  

                                                                                    Készítette: Szána Mária

                                                                      vez.hely. óvónő

Mesevár Óvoda