Pocsaji karatésok a diákolimpián

Pocsaj – Kiemelkedő eredményekkel büszkélkedhetnek a pocsaji karatésok, amiket a közelmúltban értek el.

A Hajdúszoboszlón megrendezett kyokushin területi diákolimpia döntőből tizenegy pocsaji karatézó jutott az országos diákolimpia fináléjába. Nagyné Kelemen Mónika tudósítása

A nagy megmérettetésnek Szeghalom városa adott otthont, ahol 61 csapat több mint 400 versenyzője között bizonyíthattak a Debreceni Kagami SE pocsaji versenyzői. A pocsaji karatékák nem vallottak szégyent az országos seregszemlén, ugyanis hét éremmel tértek haza a versenyről. Elsőségnek örülhetett Ócs Adrienn – aki immár négy év alatt négyszer lett diákolimpiai bajnok -, Ócs Sándor – aki a kijevi Európa bajnokságon formagyakorlatban elért 6. helyezés után szerezte meg a diákolimpiai bajnoki címet – és Nagy Márk. Második helyezést ért el Papp Norbert, Selyem Brigitta és Nagy Mónika, míg bronzérmet szerzett Ócs Zsuzsanna. A három arany-, három ezüst- és egy bronzéremmel szeretné a csoport megköszönni a Pocsaji önkormányzatnak, illetve a falunak a nekik nyújtott támogatást, a gyerekek iskoláinak a segítségét és a szülők munkáját. A csapat eddigi országos versenyeken szerzett érmeinek a száma ezzel 208-ra emelkedett. A klub vezetője Hegedűs Lívia, edző Ócs József.

forrás: © 2005-2009 - Inform Média